آذری جهرمی مطرح كرد

تحویل ۳ ماهواره بومی طی سال آینده، وقت پرداختن به موضوعات حاشیه ای را نداریم

تحویل ۳ ماهواره بومی طی سال آینده، وقت پرداختن به موضوعات حاشیه ای را نداریم

وبی كارت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تحویل ماهواره مخابراتی ˮناهید ۱ˮ به وزارت دفاع برای قرار گرفتن در مدار در خردادماه آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر آن در شهریورماه سال آینده ماهواره ˮظفرˮ و در بهمن ماه سال آینده باز ماهواره ˮپارس ۱ˮ كه یك ماهواره سنجشی است، تحویل گرفته می شود.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، مهندس آذری جهرمی در حاشیه مراسم افتتاحیه آزمایشگاه مرجع سازگاری الكترومغناطیسی با بیان این كه آینده ایرانی ها در حوزه فضایی روشن است، اظهار داشت: بر اتكا بر دانش جوانان چرخه دانشگاه های آی.تی، پژوهشگاه فضایی تكمیل شد و این آزمایشگاه كامل ترین آزمایشگاه صنعت فضایی است كه می تواند خدمات به سایر بخش ها چون خودروسازی و مخابرات عرضه نماید.
وی انجام تست های كیفی و نمایش گزارش های مدون را همچون خدمات این آزمایشگاه نام برد و اظهار نمود: برنامه های فضایی كشور به صورت جدی به پیش می رود و تجربه هایی كه از ماهواره های دوستی و پیام كسب شد، آنالیز و مدون شده و در مجموعه وزارت دفاع برای ماهواره ها و مجموعه های فضایی كه وظیفه ساخت ماهواره را برعهده دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به آخرین وضعیت پروژه های فضایی اشاره نمود و تصریح كرد: فرآیند تحویل ماهواره ناهید ۱ به وزارت دفاع به منظور قرار گرفتن در مدار شروع شده است و در خردادماه نهایی می شود.
به گفته آذری جهرمی ماهواره ناهید ۱ یك ماهواره مخابراتی است كه ۵۰ درصد مراحل ساخت آن در دولت دهم و ۵۰ درصد آن در دولت یازدهم انجام شده و هم اكنون آماده قرار گرفتن در مدار است.
وی افزود: علاوه بر آن در شهریورماه سال آینده ماهواره ظفر كه مراحل تولید آن در دولت یازدهم و دوازدهم پیگیری شده است، تحویل خواهیم گرفت و فرآیند تحویل دادن این ماهواره به وزارت دفاع برای قرار گرفتن در مدار اجرا می گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر این كه ماهواره ظفر یك ماهواره سنجشی است كه در مدار ۵۰۰ كیلومتر قرار می گیرد، اظهار نمود: در بهمن ماه سال آینده باز ماهواره "پارس ۱" را كه در دولت یازدهم طراحی آن شروع شده است و در بهمن ماه سال آینده تمام می شود، خواهیم داشت. این ماهواره یك ماهواره سنجشی با دقت تصویربرداری ۱۰ متر است كه می تواند نیازهای زیادی از صنعت فضایی را به خوبی برطرف كند.
***واكنش وزیر ارتباطات به شكایت دادستانی
آذری جهرمی همین طور در واكنش به اظهارات معاون دادستانی كل كشور در خصوص شكایت دو هزار نفر از مردم اهواز از وزیر ارتباطات به سبب عدم پیگیری دستورات شورای عالی فضای مجازی و احتمال انفصال وی از خدمت، اظهار داشت: با عنایت به ماموریت هایی كه برای اشتغالزایی در حوزه ICT دارم و با عنایت به مشكلات اقتصادی كه برای مردم وجود دارد و وظایفی كه بر عهده ماست، وارد حاشیه شدن نه به سود ما بوده است، نه به سود كشور.
وی با اشاره به اینكه سوژه "اشتغال" یكی از موضوعات جدی و از درخواست های مردم و رئیس جمهور از ما است، افزود: ما وظیفه خود می دانیم كه همه وقت و انرژی خودرا روی این مسائل بگذاریم و وارد حاشیه ها نشویم.
وزیر ارتباطات اشاره كرد: سوژه اصلی این است كه ما باید تلاش نماییم وضعیت اشتغال را در حوزه فناوری اطلاعات توسعه دهیم و ماموریت هایی باز در این زمینه به ما محول شده است، بدین سبب وقت سرخاراندن برای پرداختن به موضوعات حاشیه ای را نداریم.
***پیامك های مزاحم
آذری جهرمی با تاكید بر این كه پیامك های مزاحم حق الناسی برگردن ما است و ما باید بطور جدی آنرا پیگیری نماییم، افزود: هم اكنون با اقدامات صورت گرفته میزان ارسال پیامك های مزاحم كاهش یافته است و برنامه كنترلی برای متوقف كردن كامل آنها در حال پیگیری است.
وی در عین حال با تاكید بر این كه در پشت ارسال پیامك ها اقتصادی نهفته است كه با متوقف كردن این پیامك ها امكان تبلیغات از كسب وكارهای دیجیتالی گرفته می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه ایجاد ابزار تبلیغاتی برای كسب وكارهای نوپا جزو وظایف این وزارتخانه نیست، اشاره كرد: ولی ما از كسب وكارهای نوپا كه در حوزه دیجیتال ماركتینگ فعال می باشند، دعوت كردیم و جلسات متنوعی با آنها داشتیم و در عین حال شاهد بودیم كه آنها باز برنامه ای در این حوزه در حال اجرا دارند.
آذری جهرمی ابراز امیدواری كرد كه با شروع سال جدید به صورت كامل پیامك های مزاحم متوقف شود.1397/12/06
14:39:38
5.0 / 5
4240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت