، انقلاب اسلامی در چهل سالگی ،

واگذاری تلفن روستایی سرعت گرفت

واگذاری تلفن روستایی سرعت گرفت

وبی كارت: بااینكه هنوز بعضی از روستاها به سبب نبود توجیه اقتصادی از امكانات ارتباطی برخوردار نیستند، اما بتازگی اعلام گردید كه پیش ثبت نام واگذاری تلفن روستایی بار دیگر و سپس سال ها به صورت اینترنتی از پورتال شركت مخابرات ایران فعال گردیده است.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، در حالیكه ثبت درخواست تلفن روستایی در سال های گذشته گرفتار مشكل بود، درگاه اینترنتی آن بار دیگر روی پورتال شركت مخابرات ایران قرار گرفت و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته با اشاره به ضرورت توسعه تلفن روستایی در سراسر كشور اظهار داشت: از امروز همزمان با آغاز دهه مبارك فجر، پیش ثبت نام واگذاری تلفن روستایی توسط شركت مخابرات ایران در سراسر ایران شروع شد.
محمدجواد آذری جهرمی هم چنین اشاره كرد: سپس خصوصی سازی شركت مخابرات، مدتی سرمایه گذاری در بخش توسعه تلفن روستایی كند شده بود كه با تأكیدات صورت گرفته در خصوص اهمیت تأمین عدالت ارتباطی برای همه هموطنان، از امروز شركت مخابرات ایران ثبت نام واگذاری تلفن روستایی را آغاز نموده است. تمام روستاییان عزیز می توانند با ورود به درگاه اینترنتی TCI.ir/vilreg مراحل پیش ثبت نام تلفن ثابت روستایی را طی كرده و در سریع ترین زمان ممكن ارتباط مورد نیاز خودرا دریافت نمایند.
در این راستا، شركت مخابرات ایران باز با انتشار اقدامات انجام شده در این شركت، به نقل از سیدمجید صدری - مدیر عامل این شركت - با توصیف نقش این شركت در توسعه زیرساخت های مخابراتی كشور، وجود ۱۱۰ میلیون مشترك تلفن ثابت و همراه، معرفی شركت مخابرات ایران بعنوان قدرتمندترین شركت مخابراتی غرب آسیا را از مهم ترین دستاوردهای مجموعه مخابرات در طول ۴۰ سال قبل اعلام نمود.
اجرای طرح هم كدسازی و حذف كدهای بین شهری از سال ۱۳۹۳، وجود هفت میلیون مشترك اینترنت پرسرعت شركت مخابرات ایران و ظرفیت سازی عظیم و گسترده با احداث شبكه ۱۶۰ هزار كیلومتری فیبر نوری (تانوما) برای ۱.۷ میلیون مشترك برای دریافت جدیدترین فناوری حوزه ارتباطات ثابت در جهان و ورود به عصر گیگا باز از فعالیت های مهم شركت مخابرات ایران در حوزه ی تلفن و دیتا به حساب می آید.
به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، مطابق آماری كه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا آخر سال ۹۶ نمایش داده، تعداد تلفن ثابت دایری، نزدیك به ۳۱ میلیون و تعداد روستاهای دارای تلفن خانگی، به ۴۹ هزار و ۲۴۰ روستا رسیده كه ضریب نفوذ تلفن ثابت را به بیشتر از ۳۸ درصد رسانده بود. از طرفی بگفته صدری در خرداد ماه سال جاری، ضریب نفوذ تلفن ثابت به ۴۲ درصد رسید.


البته به اعتقاد كارشناسان، باید توجه داشت برخلاف تلفن همراه كه دارای فضای رقابتی است، در تلفن ثابت رقیبی وجود ندارد و مشتری چه بخواهد و چه نخواهد از طرف یك اپراتور سرویس دریافت می كند و در چنین شرایطی، بهتر است مخابرات در جهت جذب مشتریان و نمایش خدمات بیش تر اقدام نماید. بنا بر این بااینكه تعرفه تلفن ثابت در سال های اخیر از طرف مخابرات ایران تغییری نداشته، مخابرات باید درآمدزایی خودرا از تلفن ثابت برای داشتن توجیه اقتصادی بیشتر كند و این درآمدزایی باید با نمایش خدمات متنوع صورت گیرد تا مخابرات هم بتواند هزینه های خودرا پوشش دهد.
با این وجود، واگذاری تلفن روستایی به صورت اینترنتی در حالی مجدداً شروع شده كه با وجود احداث دسترسی برای ۵۱ هزار روستا در تلفن ثابت و ۱۵ هزار روستا در اینترنت پرسرعت به اذعان مدیرعامل مخابرات، هنوز هم بعضی از روستاها از حداقل امكانات ارتباطی همچون خطوط تلفن ثابت برخوردار نیستند كه البته یكی از دلایلش، نبودن توجیه اقتصادی عنوان شده اما انتظار می رود با جبران هزینه های مخابرات با روش های درآمدزایی جدید، بتوان مناطق باقی مانده را هم از این امكان برخوردار كرد.

خبرنگار: فائزه طاهری
دبیر خبر: فاطمه محمدنژاد


1397/11/14
15:29:03
5.0 / 5
4347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت