سرمایه گذاری جهانی ۳ و هشت دهم تریلیون دلاری در فناوری ارتباطات

سرمایه گذاری جهانی ۳ و هشت دهم تریلیون دلاری در فناوری ارتباطات

وبی كارت: تازه ترین برآوردها از آن حكایت می كند كه هزینه و سرمایه گذاری های جهانی در زمینه توسعه زیرساخت های فناوری و ارتباطات در سال ۲۰۱۹ میلادی با یك رشد ۳.۲ درصدی به ۳.۸ تریلیون دلار خواهد رسید.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، طبق گزارش های جدیدی كه از طرف كارشناسان و تحلیلگران فعال در مؤسسه تحقیقاتی و آمری گارتنر انتشار یافته است، صرف هزینه و سرمایه گذاری كشورهای مختلف در جهان بر روی توسعه زیرساخت های مربوط به فناوری ارتباطات (IT) امسال میلادی با یك رشد و افزایش ۳.۲ درصدی به ۳.۸ تریلیون دلار خواهد رسید.
آنها همین طور در این گزارش عنوان كرده اند كه سرمایه گذاری های مربوطه بیشتر در تكنولوژی های جدید و مدرنی همچون خدمات ابری (cloud-based)، اینترنت اشیا (IoT) و مراكز داده (data center) صورت خواهد پذیرفت.
در این گزارش كه در وب سایت زد دی نت باز ذكر شده، آمده است كه صرف هزینه های جهانی از بازارهای اشباع شده ای همچون صنعت گوشیهای هوشمند و تبلت درخواهد آمد و به سمت و سوی بازارهای نوپا و نوظهوری همچون گجت های هوشمند، خدمات و سرویس های ابری و مبتنی بر كلاد، اینترنت اشیا و خانه و شهرهای هوشمند سوق داده خواهد شد.
همانطور كه به نظر می رسید و پیش بینی شده بود، خیلی از شركت های تولیدكننده موبایل و غول های تكنولوژی باز تحت تأثیر ركود بی سابقه در بازارهای جهانی موبایل اهتمام دارند كه با عرضه محصولات و خدمات نوین دیگری، توجه مخاطبان و علاقمندان خودرا جلب كنند و بدین ترتیب در فناوری های جدید دیگری كه به آینده تعلق خواهند داشت، سرمایه گزاری نموده اند.
اینترنت اشیا و شهر هوشمند عباراتی هستند كه این روزها در فضای مجازی زیاد به گوش كاربران می خورد. باید اظهار داشت كه اینترنت اشیا به كاربران ساكن در شهرهای هوشمند این امكان را می دهد كه با استفاده از دستگاه های الكترونیكی و هوشمند خود به كارها و فعالیت های روزمره خود بپردازند و این امر در زمینه هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و بسزایی ایفا خواهدنمود. اینترنت اشیا (IoT) به مدلول یك شبكه جهانی از اشیا مرتبط و متصل است كه هر یك دارای آدرس مختص به خود بوده و برمبنای قراردادهای استانداردشده ای با یكدیگر در ارتباطند. این سیستم جدید كنترل از طریق دور و كنترل هوشمند اشیا و دستگاه ها، امروزه در كشورهای توسعه یافته ای همچون كره جنوبی در سیستم های اداری و همین طور وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
با وجود تنش های سیاسی و جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریكا در كنار احتمال خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، این كارشناسان همچنان بر این باورند كه می توان به توسعه و رشد روزافزون صنعت فناوری ارتباطات در جهان امیدوار بود و بدین ترتیب باز یك روند رو به رشد را برای آن پیش بینی كرده اند.
بگفته جان دیوید لاولاك، مدیر ارشد تحقیقات در مؤسسه گارتنر، فناوری ارتباطات دیگر تنها یك پلت فرم برای انجام كارهای موردنیاز شركت های مختلف نیست بلكه خود تبدیل به یكی از بزرگترین و مهم ترین صنایع در جهان شده است كه نرخ رشد تجاری و سودآوری قابل ملاحظه ای را برای كشورهای مختلف به دنبال داشته است.
وی ادامه می دهد: جهان در مرحله ای به سر می برد كه دیگر نمی توان ادامه حیات بدون تكنولوژی را برای آن متصور شد و می توان اظهار داشت كه توسعه زیرساخت های فناوری ارتباطات با وجود تمامی مشكلات و تنش های سیاسی و تجاری موجود و همین طور بحران های اقتصادی كه پیش روی خیلی از كشورهای جهان قرار دارد، از مؤلفه های مهم زندگی در قرن بیست و یكم شمرده می شود و بنا بر این صرف هزینه و سرمایه گذاری در این صنعت مهم باز با روندی رو به رشد و صعودی همراه خواهد بود.

مترجم: شیما قاسمی
دبیر خبر: متین كاكویی


1397/11/10
00:41:21
5.0 / 5
4367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت