سرمایه گذاری لازمه ی بهره وری از فناوری است

سرمایه گذاری لازمه ی بهره وری از فناوری است

وبی كارت: در نشست تحول دیجیتال و توسعه اقتصاد دانش بنیان، به نقش سرمایه گذاری بخش خصوصی برای بهره وری از فناوری و احداث كارآفرینی تاكید گردید.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، پنل تخصصی تحول دیجیتالی و توسعه اقتصاد دانش بنیان، امروز در نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند در محل مصلی امام خمینی تشكیل شد.
رسول سراییان -دبیركل سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور- در این نشست با اشاره به اینكه بخش خصوصی اعلام آمادگی می كند هر جا پایین ترین بهره وری و بالاترین هزینه را دارد حضور یابد، اظهار نمود: هیچ كدام یك از این مفاهیم بدون سرمایه گذاری شكل نخواهد گرفت و لازمه ی بهره برداری از این فناوری ها سرمایه گذاری است. اگر امروز از سراسر ایران افراد با استفاده از یك گوشی هوشمند می توانند كارآفرینی كنند و بهره وری داشته باشند، به سبب ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری اپراتورهاست.
وی همینطور در پاسخ به احتمال تحریم فناوری اینترنت اشیای ایران اظهار نمود: داده های هر كشور، كسب وكار، امنیت و اقتصاد آن كشور است؛ برای اینكه داده منبع خلق ثروت آینده است. قرار نیست داده های ما به خارج از كشور برود، همانطور كه تمام كشورهای دنیا مركز داده ای درست می كنند كه داده هایشان داخل بماند، ما باز باید زیرساخت های نگه داری داده را تولید نماییم.
در این نشست همین طور مهدی بینا -رییس كمیته توسعه شهرهای هوشمند آسیایی- بیان كرد: بااینكه ما در ایران یك درصد جمعیت جهان و ۹ درصد منابع جهان را داریم، با توجه به این در جایگاه مناسبی نیستیم. البته توسعه هایی در كشور انجام شده همچون اینكه ضریب نفوذ همراه در كشور ۱۰۶ درصد است و همه چیز می تواند بر این اساس جلو برود. از طرفی شركت های كوچك و متوسط هستند كه می توانند خلق ارزش و احداث تحول كنند.
همچین فرزاد ابراهیمی -رییس آكادمی اینترنت اشیا- اظهار نمود: باید بپذیریم بخش خصوصی می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد و در جوامع بین المللی سهم بازاری داشته باشد. البته از جانب دولت هم نیازهایی وجود دارد همچون اینكه شرایطی برای احداث قوانین تسهیل گر و تسهیل روابط بین الملل فراهم آورد. تا كنون هم زیرساخت و اكوسیستمی كه ما را به بازار بین المللی وصل كند كم داشتیم كه این كار از راه بازار روسیه و چین شروع شده است.1397/10/25
18:42:14
5.0 / 5
4364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت