مقررات جدید پرداخت وام وزارت ارتباطات اعلام شد، سقف تسهیلات ۳ و در موارد خاص ۵ میلیارد تومان

مقررات جدید پرداخت وام وزارت ارتباطات اعلام شد، سقف تسهیلات ۳ و در موارد خاص ۵ میلیارد تومان

به گزارش وبی كارت كارگروه وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان تصویب ضوابط جدید دریافت وام وجوه اداره شده، سقف این تسهیلات را ۳ میلیارد و در موارد خاص ۵ میلیارد تومان اعلام نمود.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، كارگروه وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور رونق بخشی به كسب و كارهای حوزه ICT كشور، در ضوابط دریافت این وام بازبینی و شرایط جدیدی را برای دریافت وام وجوه اداره شده اعلام نمود.
بر همین اساس، سرمایه گذاری در توسعه و ارتقای كاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات كشور، توسعه و ارتقای سطح فناوری و كیفیت تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری، صدور كالاها و خدمات فنی و مهندسی و تولید كارور (اپراتور) های عرضه كننده خدمات الكترونیكی در كلیه زیربخش ها، شامل دریافت تسهیلات وام وجوه اداره شده می شوند.
هم چنین، طرح (پروژه) های تحقیقاتی منتهی به تولید نمونه صنعتی یا تولیدات آزمایشگاهی، آموزشی، توسعه ای اشتغال آفرین و نهادهای سرمایه گذاری خطر پذیر در قلمرو ارتباطات و فناوری اطلاعات، می توانند از وام وجوه اداره شده استفاده كنند.
بر مبنای اعلام كارگروه وجوه اداره شده، سقف تسهیلات در حالت كلی ۳۰ میلیارد ریال و برای موارد خاص با تصمیم كارگروه مبلغ ۵۰ میلیارد ریال است و مبلغ تسهیلات اعطایی با ضمانت سفته ظهر نویس شده از مبلغ ۳۰۰۰ میلیون ریال به ۴۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافت.
همچنین، نرخ كارمزد تسهیلات برای طرح های توسعه كسب و كار برای شركت های مستقر در استان تهران ۱۰ درصد و این رقم برای شركت های سایر استان ها ۸ درصد مصوب شد.
نرخ كارمزد تسهیلات برای طرح های تحقیق و توسعه و طرح هایی كه در جهت اولویت ها و برنامه های اعلام شده با استفاده از سایت وام وجوه اداره شده باشد، به میزان ۶ درصد مورد تصویب قرار گرفت. نرخ تسهیلات سرمایه در گردش هم به میزان ۱۲ درصد و بازپرداخت یك ساله محاسبه می گردد.1397/10/19
14:51:33
5.0 / 5
4304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت