فناوری تشخیص چهره ۳۸ درصد از گوشیها خطا می كند

فناوری تشخیص چهره ۳۸ درصد از گوشیها خطا می كند

به گزارش وبی كارت فناوری تشخیص چهره و احراز هویت هوشمند حدود نیمی از گوشیهای هوشمند برندهای مختلف درست كار نمی نماید.به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، یكی از فناوری های جدیدی كه در سالهای اخیر در گوشیهای هوشمند از استقبال بی نظیری برخوردار شده و هم اكنون خیلی از شركت های تولیدكننده موبایل از آن برای به روزرسانی پلت فرم و امكانات موجود در گوشیهای هوشمند خود بهره می برند فناوری تشخیص چهره است، اما بر مبنای تازه ترین گزارش های انتشار یافته، حدود نیمی از گوشیهای مورد بررسی در احراز هویت و تشخیص چهره كاربرانشان مشكل دارند و به خوبی و درستی كار نمی كنند.

كارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی Consumentenbond اخیرا پس از بررسی های صورت گرفته اعلام نموده اند كه ۴۲ دستگاه گوشی هوشمند از ۱۱۰ گوشی هوشمند مورد بررسی از برندهای مختلف یعنی معادل ۳۸ درصد از گوشیهای هوشمند نتوانسته اند عملكرد درستی را از خود به نمایش بگذارند و چهره و هویت كاربران و صاحبان گوشی هوشمند مذكور را نتوانستند به خوبی شناسایی كنند.

پیشتر هم گزارش های متعددی در فضای مجازی انتشار یافته بود كه نشان می داد خیلی از گوشیهای هوشمند از برندهای گوناگون در شناسایی افراد گرفتار اشتباه شده و به راحتی فریب خورده اند. در یكی از این اخبار، كارشناسان فعال در حوزه فناوری از ماسك های سه بعدی شبیه سازی شده بهره برده بودند كه پس از آن دریافتند این ماسك ها به راحتی سنسور و حسگرهای فناوری تشخیص چهره هوشمند را فریب داده و به آنها امكان ورود و دسترسی به اطلاعات شخصی كاربر موردنظر را داده است.

البته در خیلی از موارد كه كارشناسان تلاش داشته اند تنها با استفاده از آرایش، گریم، میكاپ و یا تصویر صاحب گوشی هوشمند، این فناوری فریب دهند، با شكست رو به رو شده اند.

بر اساس این گزارش كه در وب سایت زد دی نت آمده است، گوشیهای هوشمند از برندهای ایسوس، بلك بری، هواوی، لنوو، ال جی، نوكیا، سامسونگ، سونی و شیائومی همگی با خطا در فناوری تشخیص چهره هوشمند رو به رو شده اند.

این كارشناسان در تحقیقات و بررسی های خود همینطور دریافته و اعلام نموده اند كه فناوری تشخیص چهره و احراز هویت هوشمند بكار رفته در گوشیهای آیفون در مقایسه با سایر گوشیهای هوشمند از برندهای مذكور از قدرت و دقت بسیار بیشتری برخوردار بود كه البته آن هم در اخبار متعددی از جانب هكرها با خطا مواجه شده بود.


1397/10/16
14:45:04
5.0 / 5
4777
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت