، لایحه بودجه ۹۸ ،

از دو پیشنهاد وزارت ارتباطات در لایحه بودجه خبری نیست

از دو پیشنهاد وزارت ارتباطات در لایحه بودجه خبری نیست

وبی كارت: وزیر ارتباطات اعلام نموده كه از دو پیشنهاد وزارت ارتباطات شامل استفاده بهینه از باندهای فركانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ و تعیین تكلیف داكت ها و سیم مسی در لایحه بودجه خبری نیست.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، پس از این كه لایحه بودجه ۹۸ امروز ازسوی رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات موضوعاتی را از راه صفحه خود در یكی از شبكه های اجتماعی منتشر نمود.
به قول آذری جهرمی، از دو پیشنهاد وزارت ارتباطات در لایحه بودجه خبری نیست. پیشنهاد استفاده بهینه از باندهای فركانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ كه صرفه جویی گسترده در هزینه های سرمایه گذاری و باز قدرت خلق ثروت چند هزار میلیاردی را داشت و باز پیشنهاد تعیین تكلیف داكت ها و سیم مسی كه انحصار كنونی آن، مانع توسعه است، ‏از این دو پیشنهاد جهت بررسی، یكی به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شد و دیگری به كمیسیون فرعی اقتصاد. این یعنی یكسال از دست دادن زمان.

‏وزیر ارتباطات همین طور با بیان این كه درآمدهای دولت در حوزه ارتباطات همان ۶۴۰۰ میلیارد سال ۹۷ تعیین شده است گفته كه پیش بینی تحقق این درآمد در سال ۹۷، ۵۲۰۰ میلیارد تومان است. پیش بینی ابتدایی ما برای ۹۷ همان ۵۲۰۰ بود كه در قانون ۶۴۰۰ دیده شد و امسال سقف بودجه واقعی تر دیده شده، امكان دارد با برخی تصمیم ها این عدد هم محقق نشود.
‏او همین طور گفته است مطابق مصوبه مجلس، همه درآمدهای حوزه ارتباطات بایستی در توسعه زیرساختهای آن هزینه شود. در قانون سال قبل، به ۳۹درصد كاسته شد. پارسال ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اشتغال لحاظ شده كه تخصیص كنونی آن "صفر" است. امسال اسما ۵۰ درصد اعتبارات بازخواهد گشت هر چند رسما را خدا می داند.
‏به گفته او آغازین شفاف سازی بودجه ای این است كه سازمان برنامه و بودجه جدول مقایسه ای تخصیص ها به دستگاه ها طی چهار سال اخیر را به تفكیك منتشر كند. امری كه به اصلاح ساختار اداره كشور كمك شایانی خواهدنمود. ‏دومین و مهمترین ‎شفاف سازی بودجه ای این است كه در شرایط عدم تحقق اعتبارات، به صورت روشن بگوییم كدام ماموریت ها تعدیل شده است. تعدیل اهداف برنامه های بالادستی در كنار كاهش بودجه ها بایستی به صورت دقیق روشن شود.
وزیر ارتباطات هم چنین اظهار داشت كه سومین مورد ‎شفاف سازی این است كه بگوییم ردیف بودجه توسعه ‎دولت الكترونیكی كه مورد تاكید همه مسئولان نظام است و در سخنان رئیس جمهور محترم باز مورد تاكید قرار گرفت، كجاست و بناست چگونه هزینه شود؟
1397/10/05
14:32:18
5.0 / 5
4882
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت