، لایحه بودجه ۹۸ ،

كاهش ۲۰۰۰ میلیارد ریالی بودجه عمرانی وزارت ارتباطات

كاهش ۲۰۰۰ میلیارد ریالی بودجه عمرانی وزارت ارتباطات

به گزارش وبی كارت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه زیرمجموعه هایش، سال آینده ۳۷ هزار و ۶۳۸ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال بودجه خواهند داشت.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، طبق لایحه بودجه سال ۹۸ كه امروزبه مجلس تقدیم شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه زیرمجموعه هایش، سال آینده ۳۷ هزار و ۶۳۸ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال بودجه خواهند داشت. از این میزان، رقم ۷ هزار و ۵۳۸ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال بودجه هزینه ای است و ۳۰ هزار و ۱۰۰ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال، بودجه تملك داریی های سرمایه ای است.
طبق جداول لایحه بودجه سال ۹۸، بودجه عمرانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال آینده، نسبت به سال جاری، بیشتر از ۲۰۰۰ میلیارد ریال كاهش خواهد یافت.
همینطور بر مبنای لایحه بودجه سال آینده دولت در بخش درآمدها، واگذاری های سرمایه ای و واگذاری دارایی های مالی، درآمدهایی را در بخش حق امتیاز شبكه و جریمه عدم انجام تعهدات بخش ICT، نامبرینگ (شماره گذاری مخابراتی) و مجوزهای صادر شده توسط شورای عالی فضای مجازی پیش بینی كرده است.
طبق لایحه بودجه ۹۸، از بخش حق امتیاز شبكه و جریمه عدم انجام تعهدات بخش ICT رقم درآمدی شش هزار و ۹۰ میلیارد تومان و از بخش نامبرینگ، ۸۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان درآمد برای سال مالی ۹۸ پیش بینی شده است. هم چنین از محل مجوزهای صادر شده توسط شورای عالی فضای مجازی هم پیش بینی درآمد یك میلیارد تومانی را كرده است.
همینطور به وزارت ارتباطات اجازه داده می شود با استفاده از سازمان توسعه ای و شركتهای تابعه خود نسبت به مشاركت خصوصی - عمومی داخلی و خارجی به منظور انجام طرح های دولت الكترونیك و توسعه این خدمات، همچون هوشمندسازی مدارس اقدام نماید. منابع مورد نیاز جهت سرمایه گذاری بخش دولتی از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و منابع داخلی شركتهای تابعه با تایید سازمان برنامه و بودجه كشور تامین می گردد.
از جانب دیگر به شركتهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود با تایید وزیر ارتباطات، تا مبلغ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی خود برای كمك به سرمایه گذاری های خطرپذیر تولید كارور (اپراتور)های ارائه كننده خدمات الكترونیك در كلیه بخش ها، پشتیبانی از طرح های توسعه ای اشتغال آفرین یا صادرات كالا و خدمات در این بخش، توسط بخش خصوصی و تعاونی به صورت وجوه اداره شده بر مبنای آیین نامه ای كه به پیشنهاد مشترك وزارت ارتباطات و سازمان برنامه و بودجه كشور تهیه شده و به تصویب هیات وزیران می رسد، اختصاص دهند و مابه التفاوت را از محل آن پرداخت كنند.1397/10/04
15:17:52
5.0 / 5
4527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت