درخواست هزینه یكسان سازی تعرفه های موبایل

بهانه ی جدید برای یك كلاهبرداری!

بهانه ی جدید برای یك كلاهبرداری!

وبی كارت: این روزها بازار سودجویی و دریافت هزینه های مازاد بر خدمات داغ شده است و هر یك از سودجویان از راهی برای كلاهبرداری و فریب كاربران استفاده می نمایند.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه از شروع مهرماه سال جاری به یكسان سازی تعرفه های خود اقدام نمودند تا بدین ترتیب هر دقیقه مكالمه درون و برون شبكه، در هر یك از اپراتورها به صورت تك نرخی محاسبه شود؛ به قول آنها، این روش جدید قیمت گذاری سبب سهولت و شفافیت بیش تر در محاسبه هزینه مكالمات مشتركین میگردد. درواقع در حالیكه تا قبل از این، تماسهای اپراتورهای همراه با سایر اپراتورها، هزینه ی متفاوت و گاهی بیش تری در مقایسه با تماس با شماره های همان اپراتور داشت، اما با یكسان سازی تعرفه، این تفاوت حذف شد.

اگرچه همان زمان هم یكسان سازی تعرفه ها سبب افزایش قیمت در بعضی از تماسهای درون شبكه یا برون شبكه برای اپراتورهای اول و دوم شده بود، اما نفس یكسان سازی تعرفه ها به خودی خود، اتفاق مثبتی بود كه رخ داد. این مساله هم توسط هر یك از اپراتورها از راه پیامك و انتشار اطلاعیه در رسانه های خبری و یا اطلاع رسانی در وب سایت اپراتورها انجام شد.

درحالی كه یكسان سازی تعرفه ها و تك نرخی شدن تماسهای درون شبكه یا برون شبكه برای اپراتورهای اول و دوم، هزینه ای برای مشتركان ندارد و جزو خدماتی است كه توسط اپراتورها نمایش شده، اما به نظر می آید برخی مبادرت به سودجویی از این مساله كرده و به قول برخی كاربران، تماس هایی با آنها گرفته و بابت یكسان سازی تعرفه ها درخواست هزینه كرده اند. البته اپراتورها باز به ایسنا اعلام نمودند كه این درخواست ها كلاهبرداری بوده و نباید هزینه ای بابت این خدمات پرداخت گردد.

با وجود این، با عنایت به این كه این روزها بازار سودجویی و دریافت هزینه های مازاد بر خدمات داغ شده است و هر یك از سودجویان از راهی برای كلاهبرداری و فریب كاربران استفاده می نمایند، كاربران باید دقت داشته باشند كه هنگام رویارویی با موارد این چنینی، در مرحله ی ابتدایی هزینه ای را برای این افراد واریز نكنند و سپس آن، سوژه را با اپراتور و مسئولان مربوطه در بین بگذارند.

اخیرا هم وزیر ارتباطات در پستی در یكی از شبكه های اجتماعی، در امتداد آگاه سازی كاربران اعلام نمود كه نرم افزارها و یا پیام هایی كه در فضای مجازی، با عنوان شارژ و یا اینترنت رایگان، تبلیغ می كنند، دروغ و فریب است. هم چنین تماس هایی كه با عنوان برنده شدن در قرعه كشی از شما درخواست اطلاعات بانكی می كنند، باز كلاهبرداری است و باید مراقب باشیم.
1397/09/26
15:34:00
5.0 / 5
4436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت