امواج موبایل كارت بانكی را می سوزاند؟

امواج موبایل كارت بانكی را می سوزاند؟

وبی كارت: رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز در توضیح این باور عمومی كه كارت های بانكی در صورت مجاورت با تلفن همراه گرفتار مشكل می شود، اظهار داشت: این مورد از نظر منطقی امكان پذیر نیست و عملاً هم رد شده است و تاكنون هیچ گزارشی در خصوص خرابی كارت های بانكی به علت مجاورت با تلفن همراه نداشته ایم.


محمد مهدی غفوریان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در مورد چگونگی اطلاع از رجیستری تلفن و مراحل آن اعلام نمود: شهروندان می توانند با شماره گیری كد دستوی *7777# با تلفن همراه نسبت به وضعیت رجیستری تلفن همراه خود اطلاع پیدا كنند. با شماره گیری این كد دستوری از مسائلی مانند اینكه تلفن همراه به صورت قانونی وارد كشور شده است یا نه آگاه می شویم، البته گزینه های دیگری مانند فعال سازی تلفن همراه، تغییر مالكیت و افزودن دستگاه در سامانه همتا (سامانه رجیستری كشور) وجود دارد.
وی به مشكلات بازار تلفن همراه كشور و قطع واردات گوشی مسافری، اشاره و تصریح كرد: مسافرینی كه از خارج كشور گوشی با خود آورده و همینطور تمام كسانی كه به نحوی تلفن همراهی از خارج از كشور دریافت كرده اند، حتی اگر عوارض گمركی آنرا پرداخت كرده باشند تلفن همراهشان فقط یك ماه در داخل كشور فعال خواهد بود و بعد از آن غیر فعال می گردد.
وی ادامه داد: متأسفانه مسئولین تابحال نه دلیلی برای این كار عرضه كرده اند و نه چاره ای برای آن داده اند، البته امیدواریم هرچه زودتر این مشكل رفع گردد.
رئیس كمیته تخصصی تلفن همراه كشور از بهبود شرایط در زمینه واردات تلفن همراه اطلاع داد و اظهار داشت: شرایط كمی برای واردات تلفن همراه بهبود پیدا كرده و راه برای دریافت مجوزهای ورودی آسان تر شده و تسهیلاتی برای این امر در نظر گرفته شده است.
1397/09/17
15:53:29
5.0 / 5
4944
تگهای خبر: تلفن , گوشی , مجوز , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت