فاطمی امین در حاشیه دولت:

دولت هیچ مانعی برای واردات خودرو ندارد

دولت هیچ مانعی برای واردات خودرو ندارد

به گزارش وبی کارت، وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: دولت هیچ مانعی برای واردات خودرو ندارد، اما مطابق قانون اگر کسی خودرو وارد می کند، باید انتقال فناوری هم انجام دهد.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز (چهارشنبه ۲ آذر ماه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوالی در رابطه با ثبت سفارش خودرو و این که تابحال چه میزان ثبت سفارش خودرو داشتیم و برای چه میزان خودرو تأمین ارز انجام شده است، عنوان کرد: بر مبنای آن آیین نامه ای که دولت مصوب کرد، یک میلیارد یورو منابع برای واردات خودرو پیشبینی شده است.
وی بیان نمود: در هفته اول شهریور بود که آیین نامه واردات خودرو در دولت تصویب گردید و هم اکنون همه زیرساخت ها فراهم و هماهنگی های لازم و ثبت سفارش هم شروع شده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: با عنایت به این که فرایند خودرو حدود چهار سال تعطیل بود، لازم است که واردکنندگان با طرف های تجاری خود در خارج از کشور قرارداد ببندند. امیدواریم که بزودی شاهد واردات خودرو باشیم.
فاطمی امین تصریح کرد: از سوی دولت هیچ مانعی برای واردات خودرو وجود ندارد و شرکتهای زیادی درخواست دادند. برخی از آنان شرایط را داشتند و این دفعه یک شرط جدید داریم که در قانون مجلس آمده است و در آیین نامه واردات خودرو هم به آن توجه شده که مبحث انتقال فناوری است؛ به این معنا که اگر کسی خودرو وارد می کند، باید انتقال فناوری را هم انجام دهد که مقداری کار را زمان بر می کند اما برای اقتصاد کشور بسیار مؤثر است.
وضعیت تولید و قیمت لوازم خانگی مناسب است
وی در رابطه با شرایط بازار لوازم خانگی، اظهار داشت: وضعیت تولید و قیمتها در لوازم خانگی مناسب می باشد و تولیدکنندگان تخفیف های ویژه ای ارائه کردند. طرح قسطی فروش لوازم خانگی از هفته قبل تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات فراهم گردید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: بازار لوازم خانگی ایران با کیفیت است و سال جاری این بازار ثبات داشته است. در خیلی از اقلام خانگی ۲۰ درصد رشد تولید داریم و ازاین رو باید به دنبال توسعه بازار باشیم. اقدامات زیادی برای صادرات لوازم خانگی تولیدی در حال انجام می باشد و برنامه سرمایه گذاری ایران در کشورهای دیگر به صورت مشارکتی و مستقیم درحال پیگیری است.

1401/09/02
14:46:36
0.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت