واردات با کدام رمزارزها مجاز است؟

واردات با کدام رمزارزها مجاز است؟

وبی کارت: عضو هیات نمایندگان اتاق تجاری تهران می گوید، هر چند فعلا استفاده از رمزارزها در تجارت به شکل محدود کلید خورده اما در آینده می تواند اثرات مثبت خودرا بر تجارت ایران نشان دهد.


محمد لاهوتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برمبنای آنچه که از طرف رییس سازمان توسعه تجارت اعلام شده موضوع استفاده از رمزارزها در تجارت ایران فعلا به شکل محدود برای واردات مجاز شده و یک ثبت سفارش نیز به این وسیله انجام شده است. البته باید در نظر داشت که بانک مرکزی وضعیت خاصی را در این عرصه در نظر گرفته است. یعنی تنها امکان تجارت با رمزارزهایی وجود دارد که مجوز استخراج آنها صادر شده و منشا ارز از طرف ارائه کننده اعلام و قابل تایید باشد.
وی با اعلان اینکه فعلا در ارتباط با صادرات با بهره گیری از رمزارزها برنامه ای نهایی نشده، بیان کرد: می توان انتظار داشت که در صورت موفقیت آمیز بودن قدمهای ابتدایی که از طرف سازمان توسعه تجارت برداشته شده، در آینده امکان رفع تعهد ارزی صادرکنندگان با بهره گیری از رمزارزها نیز فراهم گردد.
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به شرایط خاص اقتصاد کشور تحت تاثیر تحریم ها، اظهار داشت: در چنین شرایطی، اساسا استفاده از هر ابزار و فرصتی که بتواند به گسترش تجارت خارجی، افزایش ارزآوری و تامین نیازهای وارداتی کشور کمک نماید، باید مورد استقبال قرار بگیرد و اگر بتوان برای رمزارزها نیز بستر اجرائی و قانونی لازم را در نظر گرفت تا به تجارت کشور کمک نماید اتفاق مثبتی خواهد بود.
لاهوتی با اعلان اینکه تا حالا کمتر دولتی حاضر شده به شکل رسمی به استفاده از رمزارز در تجارت مجوز بدهد، اشاره کرد: این که دولت ما در این عرصه پیش قدم شده و استفاده از این ابزار را نیز در دستور کار قرار داده، اساسا می تواند آینده تجاری کشور کمک نماید. با توجه به این که ما در استفاده از روش های بانکی در فضای تجاری محدودیت هایی داریم، هر روشی که این محدودیت ها را دور بزند، مفید خواهد بود.
وی اشاره کرد: با وجود آنکه هنوز جزییات دقیقی از طرف سازمان توسعه تجارت درباره ی این ثبت سفارش منتشر نشده، اما با روشن شدن شرایط و تعیین یک مسیر مشخص می توان انتظار داشت که رمزارزها در آینده تجاری ایران نقش آفرینی بیشتری داشته باشند و اثرات مثبت خودرا نمایان کنند.
منبع:

1401/05/23
15:29:31
0.0 / 5
179
تگهای خبر: سازمان , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت