وزیر راه و شهرسازی:

نهضت ملی مسکن ادامه مسکن ملی نیست

نهضت ملی مسکن ادامه مسکن ملی نیست

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مسکن ملی تنها 8.8 درصد پیشرفت داشت که نشان میدهد نهضت ملی مسکن در ادامه مسکن ملی نیستبه گزارش وبی کارت به نقل از مهر، رستم قاسمی در حاشیه مراسم تقدیر از دست اندرکاران عملیات حج ۱۴۰۱ با اعلان اینکه در وزارت راه برای اربعین ستاد مربوطه تشکیل شده، اظهار داشت: به هیچ عنوان در دوره زمانی برگزاری پروازهای اربعین فروش بلیت چارتری نداریم و فروش چارتری پروازهای اربعین ممنوعست و اگر کسی هم از قبل تهیه کرده باشد اجازه فروش آنرا نمی دهیم.
وی افزود: نرخ بلیت پروازهای اربعین ثابت است اما هنوز رقم آن قطعی نشده و در جلساتی که درحال برگزاری است نرخ نهایی مشخص خواهد شد.
وزیر راه درباره فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی اظهار داشت: پس از آن که فروش دلاری را ممنوع کردیم چند ایرلاین آنرا اجرا نکردند که تخلف بود و ایرلاین های متخلف به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی گشتند.
قاسمی درباره افتتاح های نهضت ملی مسکن اظهار داشت: شهریور امسال ۶۰ هزار واحد مسکونی آماده افتتاح داریم که در مرحله ۹۸ تا ۹۹ درصدی هستند و منتظر نصب انشعابات هستیم. همین طور بعد از شهریور هر ماه برخی از واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح خواهند شد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا این ادعا صحت دارد که واحدهای آماده افتتاح، تکمیل شده طرح مسکن ملی است تصریح کرد: طبق گزارش دیوان محاسبات کشور مسکن ملی تنها ۸.۸ درصد پیشرفت داشته است.
قاسمی درباره ۷۰۰ میلیونی ساخت مسکن اظهار داشت: هنوز شورای پول و اعتبار با این رقم موافقت نکرده است.
وی درباب صندوق ملی مسکن گفت: هم اکنون در این صندوق پولی نداریم اما در قانون بودجه ۱۴۰۱ تقسیط ۳۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که باید واریز شود و همین طور برمبنای دستور رییس جمهور و قانون جهش تولید مسکن باید خط اعتباری ۵۰ هزار میلیارد تومانی مسکن مهر باید به صندوق ملی مسکن واریز شود. همین طور درآمد حاصل از همه مالیات های در رابطه با بخش مسکن باید در اختیار این صندوق قرار گیرد.

1401/05/08
13:11:18
0.0 / 5
182
تگهای خبر: سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت