درخواست شركت های مخابراتی اروپا

غول های فناوری در هزینه های شبکه سهیم شوند

غول های فناوری در هزینه های شبکه سهیم شوند

وبی کارت: به گزارش وبی کارت، دویچه تلکام، اورانج، تله فونیکا و ۱۳ شرکت مخابراتی اروپایی دیگر، ضمن اشاره به بحران انرژی و اهداف تغییرات اقلیمی اتحادیه اروپا، خواهان سهیم شدن غول های فناوری در هزینه های شبکه شدند.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، این درخواست در حالی عنوان شد که کمیسیون اروپا مهیای دریافت نظرات دو طرف قبل از مطرح کردن قانون پیشنهادی می شود که شرکتهای فناوری را وادار می کند در پرداخت هزینه های راه اندازی شبکه های نسل پنجم و کابل های فیبر نوری در اتحادیه اروپا، کمک کنند.

مدیران عامل این شرکتهای مخابراتی در اطلاعیه ای اعلام نمودند این بخش که سالانه حدود ۵۰ میلیارد یورو (۴۸.۵ میلیارد دلار) در زیرساخت سرمایه گذاری می نماید، به تأمین مالی بیشتر و فوری تری نیاز دارد. هزینه های برنامه ریزی و ساخت، افزوده شده است. بعنوان مثال، قیمت کابل های فیبر نوری در نیمه اول سال ۲۰۲۲ حدودا دو برابر شد و افزایش قیمت های انرژی و هزینه های دیگر، به بخش مخابرات لطمه زده است.

اقدام بموقع ضروری می باشد. اروپا خیلی از فرصت هایی که با اینترنت مصرفی فراهم شده، را از دست داده است و الان باید فورا برای دوران متاورس قدرتمند شود. برای این منظور، ما بر این باوریم که بزرگترین تولیدکنندگان ترافیک باید مشارکت منصفانه در هزینه های قابل توجهی که حالا بر شبکه های اروپایی تحمیل می کنند، داشته باشند.

سایر شرکتهای امضاکننده این بیانیه، شامل ودافون، بویگس تلکام، کی پی ان، بی تی گروپ، تی آی ام، تلیا کامپانی، فست وب و آلتیس پرتغال بودند.

اپراتورهای مخابراتی اروپا استدلال می کنند که شرکتهای اینترنتی مانند گوگل، مِتا و نت فلیکس، عامل بیشتر از نیمی از ترافیک اینترنت هستند و باید بخشی از هزینه های ارتقای زیرساخت را تقبل کنند.

غول های فناوری این درخواست ها را رد و اعلام نموده اند که پیش از این، در تجهیزات و فناوری برای انتشار کارآمدتر محتوا سرمایه گزاری نموده اند.

گوگل روز دوشنبه ضمن مخالفت با تلاش شرکتهای مخابراتی اتحادیه اروپا، اعلام نمود این ایده ۱۰ ساله برای مصرف کنندگان بد است و شرکتهای اینترنتی پیش از این، میلیونها دلار در زیرساخت اینترنت سرمایه گزاری نموده اند.

بر اساس گزارش رویترز، مت بریتین، رئیس کسب و کار فعالیتهای گوگل برای منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا، در اینباره اظهار داشت: این ایده که در ارتباط با ۱۰ سال پیش است، امکان دارد بی طرفی اینترنت یا دسترسی آزاد به اینترنت در اروپا را مختل کند. مطرح کردن چنین پیشنهادی، مبحث جدیدی نیست و امکان دارد خیلی از اصول اینترنت آزاد را برهم بزند.

منبع:

1401/07/06
13:05:28
0.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت